تاریخچه لیفان

گروه لیفان

یک شرکت خصوصی  است. واقع در چین که در سال 1992 میلادی و توسط  ین مین شانگ (YIN MINGSHAN) بنا نهاده شد. محل احداث آن نیز منطقه‌ای به نام چونگ کینگ (CHONGQING) می‌باشد که در جنوب شرقی چین قرار دارد. مین شانگ، فعالیتش را با یک تعمیرگاه نسبتاً کوچک موتورسیکلت آغاز نمود که در شروع کار ، تعداد کارکنانش فقط 9 نفر بودن؛ اما بعد از دو دهه، آن‌چنان دامنه کارش بالا گرفت که این تعداد از 13 هزار نفر نیز فراتر رفت و پس از طی 17 سال هم نامش در ردیف 5 کمپانی بزرگ موتورسیکلت‌ساز چین جای گرفت.  وی نیز کارش را با ساخت و تعمیرات موتورسیکلت آغاز نمود و پس از طی چند دهه وارد عرصه خودروسازی گردید.
نام شرکت  در سال 1997 میلادی به لیفان تغییر یافت. از همان آغاز نیز، موتورسیکلت‌های ساخت این شرکت با نام “HONGDA” روانه بازار می‌شدند و این وضع تا سال 2004 میلادی ادامه داشت (علیرغم تغییر نام شرکت). از آنجایی که این نام از شباهت‌های بسیاری با نام هوندای ژاپن برخوردار بود، این شرکت بابت این قضیه، از لیفان نزد دادگاه‌های چین شکایت نمود و در نهایت هم قضات دادگاه پس از شور و بررسی بسیار، حق را به شرکت هوندا دادند و لیفان را به پرداخت غرامتی معادل 1.47 میلیون یوآن محکوم نمودند.

نخستین کارخانه مونتاژ لیفان در خارج از مرزهای چین، در سال 1999 میلادی و در کشور ویتنام پا به عرصه وجود نهاد. این مجموعه به تولید موتورسیکلت و قطعات آن می‌پردازد و در چند سال اخیر، سواری‌های لیفان را هم به مجموعه تولیدات خود اضافه نموده است. ناگفته نماند که به علت درآمد سرانه پایین ویتنام، هنوز هم موتورسیکلت نقش اساسی را در حمل‌ونقل و جابه‌جایی مسافر در این کشور ایفاء می‌کند. در سال 2003 میلادی، این شرکت ساخت اتوبوس را آغاز نمود و در اواخر سال 2005 میلادی، نخستین خودروی سواری این شرکت به نام لیفان 520 روانه بازارهای جهانی گردید. این خودرو در کشور ما نیز مونتاژ می‌شد که بعدها جای خود را به سدان 620 داد. نخستین خودروی کراس‌اوور این شرکت نیز مدل X60 می‌باشد که خودرویی کاملاً نام‌آشنا برای هم‌وطنانمان است.

 

 

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید