طراحی ظاهری لیفان 820

ظاهر اتوموبیل لیفان 820 :

محصولات لیفان از نظر ظاهری خیلی جالب و دوست داشتنی نمی باشند اما مدل لیفان 820 دارای یک طراحی می باشد که از سبک های جدیدی بهره می برد اما با این وجود باز هم نمونه هایی از کپی برداری های از برند های معروف دنیا در این خودرو هم دیده می شود .

بدنه این اتوموبیل به گونه ای متورم می باشد و همچنین درب موتور هم برجسته می باشد و این ها همگی قدرت این سدان را نمایش می دهد .

جلو پنجره بزرگ  كه با خطوط موازي از جنس كروم تزيين شده است به همراه چراغهاي كشيده كه داراي يك ابرويي مي باشد جلوه خاصي به نماي جلو خودرو داده است.در زير سپر جلو از چراغهاي روزتاپ LED استفاده شده كه به زيبايي خودرو افزوده است.

طراحان ليفان در انتخاب رينگ و لاستيك اين خودرو كمي خساست به خرج داده و براي ليفان 820 رينگ 16 در نظر گرفته اند كه با نگاه به عكسهاي متوجه مي شويم كه اين رينگ براي اين خودروي كشيده كمي كوچك به نظر مي رسد.

با نگاه به نماي عقب خودرو ناخود آگاه لكسوس ES در ذهن تداعي مي گردد.البته اين كپي كاري ها در خودروهاي چيني يك امر كاملا بديهي بوده و جاي تعجب ندارد.چراغهاي عقب كه كاملا به سبك لكسوس طراحي شده با LED تزيين شده است و به زيبايي نمايي عقب اين خودرو مي افزايد.

طراحي داخلي خودرو

هر چقدر كه چيني ها در طراحي خارجي خودرو پبشرفت كرده اند در طراحي داخلي و استفاده از متريال با كيفيت حرفي براي گفتن ندارند. جلو داشبورت اين خودرو متشكل از تهويه هواي مطبوع اتوماتيك ،سيستم صوتي نه چندان پيشرفته كه در آن خبري از صفحه نمايش لمسي نيست تشكيل شده است.اجناس بكار رفته در جلو داشبورت از با كيقيت پايين و ارزان قيمت بوده كه براي اين خودرو ضعف بزرگي به حساب مي آيد.صندليهاي خودرو همگي از جنس چرم بوده كه در همه مدلهاي اين خودرو مورد استفاده قرار گرفته است.

فضاي داخلي خودرو به لطف ابعاد كشيده خودرو و فاصله زياد دو محور براي سرنشينان جلو وعقب كاملا مناسب مي باشد بطوريكه 5 سرنشين بزرگسال مي توانند براحتي سوار بر اين خودرو شوند .

پيشرانه خودرو

ليفان براي اين خودرو 3 نوع موتور مختلف در نظر گرفته است.اولين موتور كه در مدل پايه مورد استفاده قرار مي گيرد  موتور 1.8 ليتري با 113 اسب بخار قدرت و 168 نيوتن بر متر گشتاور مي باشد .اين موتور براي انتقال قدرت با گيربكس 5 سرعته دستي جفت مي گردد.اين موتور قبلا در ليفان X60 كه در حال حاضر توسط كرمان موتور توليد مي گردد مورد استفاده قرار گرفته بود.

دومين گزينه يك موتور نسبتا قدرتمند 2.4 ليتري با توان 160 اسب بخار وگشتاور 221 نيوتن بر متر بوده كه وظيفه انتقال قدرت از اين موتور به چرخهاي جلو بر عهده يك گيربكس  6 سرعته اتوماتيك مي باشد.

سومين گزينه يك موتور 2.0 ليتري مجهز به توربو شارژر مي باشد كه توان خروجي آن به لطف توربو شارژها برابر با 210 اسب بخار مي باشد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید