نمای داخلی و خارجی لیفان ایکس 60 اتوماتیک

نمای خارجی لیفان ایکس 60 اتوماتیک :

بین نمای خارجی دو مدل لیفان ایکس 60 در دو نسخه دنده ای و اتوماتیکش هیچ گونه تغییری نمی توان یافت .

تشخیص دادن اینکه خودروی مورد نظر از نوع دنده ای می باشد و یا اتوماتیک از روی ظاهر برای خیلی از ماها کار سخت و مشکلی می باشد .

تنها راهی که وجود دارد تا از آن طریق بتوانیم تشخیص دهیم که خودروی مورد نظر اتوماتیک است و یا دنده ای این است که نوشته سی وی تی را بر روی اتومبیل مشاهده نماییم .

اگر این نوشته برروی خودروی مورد نظر باشد یعنی اینکه آن خودرو اتوماتیک است .
نمای داخلی لیفان  ایکس 60 اتوماتیک :
با ورود به خودرو اولین تغییری که نسبت به قبل احساس می شود  وجود گیربکس اتوماتیک و مانیتور در کنسول جلو است .در وسط داشبورد یک مانیتور بزرگ لمسی با قابلیت های پخش DVD، رهیاب GPS و اتصال به بلوتوث قرار گرفته است که تغییر مثبتی نسبت به مدل فعلی است. همچنین دوربین عقب آپشن دیگری است که به این خودرو اضافه شده است.

لیفان قصد داشت حداقل ها را در این خودرو رعایت کند صندلی ها و رو دری ها با چرم مصنوعی دوخته و تزئین شده اند و جنس داشبورد نیز از مواد نرم و براق است. کیلومتر شماره به صورت دیجیتالی است و با وجود اینکه از نظر زیبایی چندان بد به نظر نمی رسد اما راننده نیاز به دقت بیشتری برای خواندن سرعت دارد سایر جزئیات کابین تغییرات چندانی نسبت به مدل فعلی نداشته اند و همان طرح کابین قبلی حفظ شده است.

قابلیت های فنی
موتور این خودرو همان موتور 1794سی سی لیفان است .این موتور که با همکاری ریکاردو انگلستان طراحی شده است، توانایی تولید 131 اسب بخار در دور موتور 6000 دور بر دقیقه و گشتاور 168 نیوتن متر در دور موتور 4200 دور بر دقیقه را دارد

قطعا مهمترین تغییر این خودرو در مدل جدید تغییر گیربکس آن و استفاده از گیربکس CVT است که قابلیت تبدیل به صورت دستی دارد.

لیفان ایکس 60 کراس اووری است که حدودا 3 سال از حضور آن در ایران می گذرد. این خودرو به دلیل کمبود گزینه های SUV صفر کیلومتر در زمان عرضه و همچنین قیمت مناسب توانست فروش نسبتا  خوبی را تجربه کند یکی از انتقاداتی و انتظاراتی که خریداران این خودرو داشتند استفاده از گیربکس دنده ای در آن بود و لذا این موضوع کرمان موتوری ها را برآن داشت که به فکر استفاده از گیربکس اتوماتیک برای ایکس 60  بیفتند. و لذا  در این راستا ایکس 60 را با گیربکس اتوماتیک  CVT راهی بازار شد.

فرصتی دست داد تا هم زمان با عرضه مدل اتوماتیک ایکس 60 به بازار آن را بررسی کنیم.

 

 

 

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید