پرچم دار چینی x60

براساس خبر گذاری تخت گاز :

ما با نظر کردن در چگونگی تکامل خودروساز های کره ای می بینیم که در گذشت دو دهه گذشته چگونه این خودروسازها پیشرفت کرده اند و یک سیر صعودی را تجربه نموده اند از سویی دیگر با نگاه کردن به چینی ها باز هم در می یابیم که آن هم همان راه کره ای ها را در پیش گرفته اند

اگر سوالی مطرح شود که چگونه شد اتوموبیل لیفان ایکس 60 چینی به عنوان یک خودروی نسبتا خوب وارد کشور شد ؟ در پاسخ می گوییم که طراحی استراتژی و همچنین مونتاژ و اقتباس و حتی کپی طرح باعث این موضوع شده است .

تست این خودرو در مسیری به طول حدود 800 کیلومتر بهانه‌ای شد تا کمی در نوع نگرشمان نسبت به خودروسازان چینی تجدید نظر کنیم.

پرچمدار چینی
حسن سفر طولانی با یک خودرو، پی بردن به ریزه‌کاری‌های فنی و در کل رفتار آن در مواجهه با شرایط مختلف رانندگی و جاده‌ای است. پیش از پا گذاشتن در رکاب جاده نگاهی به طراحی ظاهری این خودرو می‌اندازیم. سبک طراحی لیفان ایکس 60 آشناست. اگر کمی به خطوط گرد و نرم بدنه دقت کنید شباهت‌هایی را با سانتافه و صد البته فولکس‌واگن توآرگ و تویوتا RAV4 خواهید یافت. البته حجم پردازی‌های بدنه اغراق آمیزتر از سانتافه است. در نمای روبه‌رو چراغ‌های بزرگ و زیبایی قرار دارند که در گوشه‌ها مانند گوشه‌های دو چشم کمی کشیده شده‌اند که نشان از دقت طراحان به جزئیات و ظرافت دارد.

جلوپنجره به سبک آئودی بلند و گسترده طراحی شده و حسی توام با قدرت را به بیننده القا می‌کند. در دو طرف سپر دو ورودی هوا قرار دارد که به نظر می‌رسد بیشتر در خودروهای اسپرت کوپه مورد استفاده است تا یک کراس‌آور شهری! پروژکتورها نیز در پایین‌ترین بخش سپر یعنی، زیر ورودی‌های هوا نصب شده‌اند که به دلیل ارتفاع کم در مسیرهای خارج از جاده باید دقت داشت آسیب نبینند.

یک صفحه فلزی هم در زیر سپر قرار دارد که در زمان ورود و خروج از شیب‌ها از برخورد سپر با سطح جلوگیری می‌کند. در نمای کناری یک خط یا حجم از زیر چراغ‌های جلو و کنار جلوپنجره آغاز می‌شود و با گذر از نمای جلو یک حجم زیبا دور گلگیر جلو تشکیل می‌دهد که با گذر از روی رکاب‌ها به دور گلگیر عقب هم می‌چرخد.

 

آینه‌ها بزرگ طراحی شده‌اند و در پشت آن‌ها نیز یک راهنمای بزرگ به چشم می‌خورد. به عقیده نگارنده تنها نکته منفی در نمای جانبی ایکس 60، قطعات همرنگ بدنه است که قبل از ستون C و بین خط شانه و شیشه کابین عقب قرار دارد. چرا که به هیچ عنوان با زمینه تیره شیشه‌ها در تناسب نیست.

رینگ‌های 16 اینچی ایکس 60 نیز که تا حدوی شبیه به رینگ‌های فراری 360 مودنا به نظر می‌رسد، در نمای جانبی دلربایی می‌کنند. نمای عقب این خودرو شاید حتی پویاتر از نمای جلو به نظر برسد. طراحان در نمای عقب توانسته‌اند در کمال سادگی طرحی ایجاد کنند که همانند بسیاری از هموطنانش خسته کننده نیست و در ضمن سبکی نسبتا اروپایی دارد. بیشترین امتیاز مثبت را در نمای عقب گرافیک مناسب چراغ‌ها می‌گیرد.

 

نمای داخلی؛ آرامش به سبک لیفان چینی!

نمای داخلی به سبک طراحی کره‌ای‌ها بی شباهت نیست، اما شباهتش به تویوتا RAV4 ژاپنی انکار ناپذیر است. داشبورد ایکس 60 را می‌توان به سه بخش تقسیم کرد. در بالاترین قسمت دریچه‌های سیستم تهویه مطبوع و کنترل سیستم صوتی خودرو قرار دارد. یک پله پایین‌تر دکمه‌های دوار تنظیم سیستم تهویه به صورت سه تایی نصب شده و در پایین‌ترین بخش هم شیفتر گیرباکس جا خوش کرده است. دسته دنده نیز خوش دست و فواصل حرکتی آن کوتاه است که سبب کاهش زمان تعویض دنده و مانع از اتلاف گشتاور موتور می‌شود.

ارگونومی اتاق هر چند در حد خودروی مثل تویوتا RAV4 نیست اما راضی کننده به نظر می‌رسد و کاملا بر هموطنش  MVM X33 می‌چربد. کارکرد تنظیمات سیستم تهویه خودرو به دلیل قرارگیری در محل مناسب، به سهولت انجام می‌گیرد. اما دکمه‌های تنظیم سیستم صوتی کمی دور از دسترس است و اگر روی صندلی راحت آن خوش نشسته باشید، باید برای تنظیم سیستم صوتی خودرو، کمی به سمت جلو حرکت کنید. که البته این مشکل با نصب ادوات تنظیم بر روی فرمان از سوی سازنده تا حدودی مرتفع خواهد شد و بدین ترتیب فضای بزرگ وسط فرمان هم به نحوی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اما جذاب‌ترین بخش کابین نورپردازی آبی ملایمی است آرامش را بر کابین ایکس 60  حکمفرمايي می‌کند. نورپردازی صفحه کیلومتر هم آبی رنگ است تا با نورپردازی کابین در تناسب باشد.  دورشمار موتور بزرگ‌ترین دایره را در میان نشان دهنده‌ها به خودش اختصاص داده و این بزرگی بی دلیل نیست، چراکه این نشان‌دهنده استوانه‌ای در وسط میزبان سرعت سنج نیز هست که به سبک خودروهای اسپرت به‌صورت دیجیتال سرعت را نشان می‌دهد و هرچند مدرن است اما هنوز نپخته و خام به نظر می‌آید. صندلی‌ها نیز برای سه سرنشین کافی به نظر می‌رسند.

به دلیل اینکه این خودرو به‌صورت تک دیفرانسیل و محور محرک جلو ساخته شده است تونل عبور گاردان در وسط خودرو وجود ندارد که این نکته سبب می‌شود در سفرهای کوتاه حتی سه نفر هم در کابین عقب راحت باشند. در کل وقتی داخل خودرو قرار می‌گیرید در می‌یابید که کابین جادارتر از آن چیزیست که از بیرون به نظر می‌رسد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید